Števo Eisele

Komentátor Orange Šport

Čo o sebe hovorí Števo

“Liga majstrov je komentátorská špička, ktorá si vyžaduje okrem obsahovej prípravy aj dávku ľudskej rehole. V praxi to znamená, že pár dní pred zápasom žiadne bublinkové nápoje či zmrzlina a v deň zápasu zase odmietam akékoľvek oriešky, chipsy, krekry, jednoducho čokoľvek čo vie podráždiť hrdlo s hlasivkami. Okrem toho som ešte decentne poverčivý - pred každým prenosom si dávam rovnakú sériu jazykolamov na rozcvičenie jazyka a k tomu jeden vybraný song na náladičku. Názov je však tajný, aby to predsa nestratilo to nadprirodzene čaro :) “

Byť komentátorom je podľa mňa riziková práca iba pre drsné povahy. Po každom zápase či pretekoch máte totiž istotu, že ste sa niekomu napriek maximálnej snahe netrafili do vkusu. A to je práve na tom tá skutočná výzva, ktorá ma tak baví. Teda okrem parádnych duelov, skvelých zákrokov či nádherných gólov. Musíte uznať, že v uplynulom ročníku Ligy majstrov sme si prišli na svoje. Priam futbalové orgie, infarktové obraty a vykričané hlasivky. Keď som pred vyše 15timi rokmi začínal ako mladý bažant v Rádiu Okey alias farme TV Markíza, tak by mi nikdy nenapadlo, že budem mať tú česť participovať na najprestížnejšej európskej klubovej súťaži a každú druhú nedeľu sa baviť šampionátom F1.

Hoci patrím k ľuďom, ktorí v podstate nikdy nie sú so sebou spokojní, tak som hrdý na cestu, ktorou som si prešiel. Z rádia, cez televíziu, schodík po schodíku, dlhé roky poctivej práce sa vyplatili. Stretol som na tejto ceste množstvo profíkov, ktorým som nesmierne vďační, ale aj množstvo amatérov a priemerných buranov, ktorým s úsmevom na perách ďakujem tiež. Myslím, že najdôležitejšie je zostať hlavne sám sebou, nebáť sa a popritom aj trošku posrandovať. Koniec koncov, vrcholový šport je nielen o výnimočných výkonoch, obrovskom biznise, ale v neposlednom rade by to mala byť hlavne zábava.