Klaudo Slančo

Klaudo Slančo

Komentátor Orange Šport

Klaudo Slančo je nielen komentátorom, ale aj dušou športového kanála Orange Šport. Svojím zanietením dokáže nakaziť aj svojich kolegov. Je to ďalší dôvod, kvôli čomu sa oplatí pozerať kanál, za ktorým stoja nielen profesionáli, ale aj praví športoví nadšenci.

Čo nám o sebe napísal Klaudo

Ku komentovaniu Ligy majstrov som sa dostal už v roku 1997, kedy som ako redaktor-moderátor pôsobil v TV Markíza. Najskôr to bolo komentovanie higlightov a magazínov a od roku 2000 som sa stal komentátorom priamych prenosov Ligy Majstrov. Bolo to krásne obdobie, ktoré trvalo až do roku 2004, kedy Markíze stratila vysielacie práva na túto súťaž. Počas tohto obdobia som odkomentoval viac ako 60 priamych prenosov z najcennejšej klubovej súťaže sveta vrátane finálových zápasov, Bayern – Valencia (2001 v Miláne), Real – Leverkusen (2002 v Glasgowe) a Juventus – AC Miláno (2003 v Manchestri). Zápasy sa komentovali priamo z dejiska zápasu. V tomto období som komentoval aj viac ako 20 zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie.

Komentátorsko-novinárske obdobie mojej kariéry bolo zavŕšené pôsobením na poste hovorcu SFZ, odkiaľ v roku 2007 smerovali moje kroky do Orangeu, kde už 13 rokov pôsobím na obchodníckej pozícii a mám na starosti našich najväčších biznisových zákazníkov.

Pri vzniku stanice Orange Šport ma vzhľadom k mojim skúsenostiam oslovili kolegovia rozbiehajúci tento ambiciózny projekt. Slovo dalo slovo a pri rokovaní s našimi českými partnermi z O2 TV, kde v ich televíznej základni v O2 Arene vzniká aj vysielanie Orange Šport, som sa stal jedným z členov slovenského komentátorského teamu pre Ligu majstrov. Vo dvojici so Števom Eiselem, Mišom Maťašovským, či Mišom Řezábkom, ale aj českými kolegami Milanom Šterbom, či Vlastom Kaiserom som sa tak po rokoch odluky vrátil do podmanivého komentátorského sveta. Neraz je to poriadny adrenalín, ktorý sa stupňuje skvelými výkonmi hráčov na ihrisku. Také napríklad priniesli vzrušujúce zápasy Manchester City – Tottenham, alebo Liverpool – Barcelona. Každý, kto sedí za komentátorským mikrofónom si to náležite užíva, ja som za túto možnosť návratu ku koreňom nesmierne vďačný.